FANLAR

Havalandırma sistemlerinin en önemli ekipmanı fanlardır. Fan seçimi bir çok faktöre göre değişiklilik gösterebilir. Ortamda egzos yapılacak olan havanın yağlı olması tozlu olması yada dumanlı bir çalışma alanı olması fan seçiminde büyük bir etken oluşturmaktadır.

Bu gibi etkenler göz önüne alınarak en verimli sonucu elde etmek için en doğru ve kapasitesi en uygun fanı seçmek çok önemlidir. Endüstriyel uygulamalarda, fabrikalarda, mutfaklarda, hastanelerde, davlumbazlarda, ofislerde, laboratuarlarda, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda kullanılmaktadır.

Salyangoz Fanlar:

Salyangoz Fan; havalandırma sistemlerinde taze havanın içeriye veya içerideki havanın dışarıya tahliye işleminde kullanılan ekipmanlardır.

Kullanım Alanları : Çeşitli makinelerde, havalandırmalarda ve kalorifer kazanlarında kullanılabilir.

Aksiyel Fanlar:

Havalandırma sistemleri ile sistemlerde sıcak hava ve soğuk hava sirkülasyonlarını birlikte gerçektştiren ekipmanlara Aksiyel Fan denir.

Aksiyel Fan, kurulacak olan sistemin maliyeti açısından ciddi tasarruflar sağladığı için tercih edilmektedir.

Aksiyel fanların sisteme kurulumu mühendislik bilgisi, doğru ürün seçimi ve tecrübe isteyen bir konudur. Sistemin performansı, ses seviyesi, hava akışının geliş bölgesi gibi bir çok etken dikkate alınarak uygulana yapılmalıdır.

Kare Kanal Tipi Fanlar:

Kare Kanal Tipi Fanlar havalandırma sistemlerinin en önemli ekipmanlarındandır.

Endüstriyel, yaşamsal ve ticari alanlarda, basınç odalarında, davlumbazlarda, klima santrallerinde ve soğutma ekipmanlarında kullanılmaktadır.