• Home
  • /
  • Hava Kanalları

HAVA KANALLARI

Hava kanalları, havalandırma sistemlerin olmazsa olmaz ekipmanlarındadır. Ortamda havayı dışarıya veya dışarıdaki havayı ortam içinde veren havalandırma ekipmanlarıdır. Hava Kanalları, mekânın yapısal durumuna, oda/bölme sayısına, ortamın durumuna (toz, koku, duman ve sıcak gibi) göre tasarlanması gereklidir.

Hava kanalları dizaynında hava debisi, kanalın yapısı, köşeler, kanal uzunlukları gibi daha birçok teknik konunun yanında ortamın dekorasyonu da etken olmaktadır. Kullanılan olacak kanalların yapısı (dizayn ve hammaddesi) ortamın dekorunu da bozmamalıdır.

Prizmatik Hava Kanalları

 Hava kanallarımız galvaniz veya paslanmaz saçtan, siyah DKP Sactan ve Alüminyum gofrajlı saçtan flanşlı olarak istenilen ebatlarda üretim yapılmakta ve satışa sunulmaktadır ya da montaj yapılabilmektedir Yüksek sızdırmazlık için sızdırmaz flanş ve köşe ekipmanlarıyla birleştirilir. Montaj sırasında silikon ile ek yerleri sızdırmazlığı sağlanır. Açıklıklı kanal kesitlerinde flanş araları trapez vidayla sağlamlaştırılır.

Hızlı montaj yapılabilir. Sadece boru ve fittings’leri birleştirmek yeterlidir.Estetik görünüme sahiptir Her parçanın estetik tasarımı, kanal sistemlerinin modern binalarda dekorun bir parçası olarak kullanılmasını sağlar.İhtiyaca ve gereklilik durumuna göre hava kanllarına ısı ve ses izolasyonu uygulanmaktadır.

Yuvarlak Hava Kanalları

Yuvarlak Kesitli Hava Kanalları, kullanım ve teknik birçok avantajlarından dolayı tercih edilen havalandırma sistemleridir. Daha çok CAFE ya da açık tavan uygulanan alanlarda estetik açısından boyalı yuvarlak hava kanalları tercih edilmektedir.

Zor Kıvrım Dirsek, Kolay Kıvrım Dirsek, TE, Redüksiyon, Çatal, Klape (Damper), Manşon, Pantolon, Susturucu gibi birçok imalatlarımız olup, istenen Hava Kanal sisteminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü parça CNC’li makinalarda imal edilir.

DKP Hava Kanalları

DKP kanallar yüksek ısıda çalışan havalandırma sistemlerinde tercih edilirler. Kaynaklı oldukları için sızdırmazlıkları yüksektir. Bu yüzden gıda ve restorant davlumbaz sistemleri gibi yerlerde sızdırmaz ve yüksek sıcaklığa dayanıklılık amacıyla kullanılırlar.

Siyah veya DKP sacdan 1.5, 2 ve 3 mm kalınlığında kaynaklı olarak imal edilmektedir.